Forum Sony Ericsson

Ladowanie Optymalne przy T630 - kabel na com
Przesunięty przez: butterfly Pią 15 Lut, 2008

xperl 
Obserwator

Model tel.: t 630
Operator: Era
Wysłany: Sob 30 Lip, 2005   Ladowanie Optymalne przy T630 - kabel na com

Witam. Mam kabel ktory widocznie ma mozliwosc ladowania, lecz nie ma zadnego wylacznika... ani na kablu ani nie widze w oprogramowaniu ktore mam (Fma). Jak sobie z tym poradzic?

p.

Anka
Nowicjusz

chicken 
VIP

Model tel.: W910i
Operator: Play
Wysłany: Sob 30 Lip, 2005   

Po czym sądzisz, że kabel ten umożliwia ładowanie telefonu ?
Według mnie napięcie w tym kablu jest niewystarczające by móc podładować baterię.

xperl 
Obserwator

Model tel.: t 630
Wysłany: Sob 30 Lip, 2005   

Wiec skad pojawia sie na telefonie komunikat Ladowanie Optymalne? a na statusie bateri w FMA napis ACpowier?

Jocker 
Nowicjusz

Model tel.: T630
Wersja softu: R7A011
Wysłany: Pon 01 Sie, 2005   

jesli masz kabel USB to on laduje fona automatycznie po podlaczeniu... a co do pytania to co Tobie przeszkadza ze telefon sie podladuje?? przeciez dla baterii w SE nie robi to nic zlego :lol: tyle ze sie naladuje troche! a co do wylacznika to sie nie da chyba ze zmienisz kabelek na COM-a on nie laduje (wiem bo mam obydwa kabelki) :D A jesli piszesz ze masz kabel com i on laduje fona to jest to jakis fenomen :D bynajmniej dla mnie :-) pozdro !!

Nasedo 
Młodszy użytkownik

Model tel.: NEC HDM 515
Operator: Plus
Wysłany: Wto 02 Sie, 2005   

Jocker, napisałeś:
Cytat:
jesli masz kabel USB to on laduje fona automatycznie po podlaczeniu

Kabel USB nie ładuje automatycznie telefonu i nie po to tego typu kable zostały zaprojektowane. To nie są odtwarzacze mp3 usb / ładowane przez usb.

incognitto 
Lubi to co robi

Model tel.: Nokia 6500
Operator: Idea
Wysłany: Sro 03 Sie, 2005   

Jocker to dlaczego jak mam kabel USB to on mi nie laduje ?????????????/ Wyajsij mi to bo chyba jestes w wielkim bledzie skoro tweirzisz ze kabel com nie laduje a kabel usb laduje. To jest paranoja. Zaden z tych kabli nie laduje,chyba ze jest uprzednio wyposazony w taka funkcje a wiem,ze takie kable istnieja

Sony CMD j70->SE K500i -> Nokia 6610 -> SE K800i-> SE K810i -> Nokia 6500

Nasedo 
Młodszy użytkownik

Taka jeszcze krótka myśl z mojej strony.
Telefon do komputera chyba na ogół podłączamy po to, aby wymieniać jakieś dane a nie po to aby ładować.

Marek311 
Lubi to co robi

Model tel.: K750i
Wersja softu: R1AA008

Nasedo, różni ludzie w różnych miejscach i w różnych sytuacjach mogą potrzebować tej funkcji np.gdy nie mają wolnego gniazdka w pobliżu :wink: A poza tym, to dyskusja toczy się na inny temat niż 'po co'. 8)

Wracając do tematu. Moim zdaniem wszystko zależy od rodzaju kabla. Wiadomo, że wszystkie kable nie są takie same, jeden może ładować a drugi nie :D

Nasedo 
Młodszy użytkownik

Marek311 masz rację... przyznaję, jednakże xperl napisał:
Cytat:
Mam kabel ktory widocznie ma mozliwosc ladowania, lecz nie ma zadnego wylacznika

Może to sugerować, że ów użytkownik nie chce takiego prezentu - jestem za uczciwością sprzedawców i o tym aby klientów informować - udzielając rzeczowych i wiarygodnych informacji.

Marek311 
Lubi to co robi

Model tel.: K750i
Wersja softu: R1AA008
Wysłany: Czw 04 Sie, 2005   

Oczywiście, sprzedawca powinien o tym poinformować klienta :wink: Ale z drugiej strony patrząc, to nic nie szkodzi, że komuś podczas przesyłania danych sie telefon podładuje (baterii SE i tak to nic nie zaszkodzi :D )

Jocker 
Nowicjusz

Model tel.: T630
Wysłany: Sob 06 Sie, 2005   

Cytat:
Wracając do tematu. Moim zdaniem wszystko zależy od rodzaju kabla. Wiadomo, że wszystkie kable nie są takie same, jeden może ładować a drugi nie
i wszystko na ten temat :D a co do wylacznika to jednak podtrzymuje moje zdanie watpie czy takowy jest :mrgreen: POZDRO

borys 
Nowicjusz

Model tel.: t630
Wysłany: Sro 17 Sie, 2005   nie wszystko na ten temat

Kurcze a ja myślałem ze tylko mi sie tak robi, wydaje mi się jednak ze nie jest to dodatkowa ukryta funkcja kabla ale raczej jego zły montaż labo uszkodzenie. Co ciekawe nie robi mi się to zawsze, tylko czasami i nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak się dzieje. Telefon pokazuje ładowanie optymalne jednak prędkośc ładowania jest zadziwiająco szybka przy prawie pustej bateri po 5 minutach podłaczenia pokazuje ze jest pełna, po odłączeniu kabla w kolejne 5 minut poziom bateri spada do tego samego pozimu co poprzednio. Co ciekawe przy dłuższym trzymaniu telefonu na kablu zaczyna "trzaskać" w głosniku :] i zapomnialem wspomnieć ze dzieje sie to na kablu com

Boss 
Moderator

Model tel.: SGS III
Operator: Play
Wersja softu: 4.3
Wysłany: Sro 17 Sie, 2005   

borys, akurat w twoim przypadku to na 95% masz zepsuty kabel. Jak ci cos w głośniku trzaska po używaniu tego kabla to może go już nie używaj?

Nie odpowiadam na posty nie zawierające polskich znaków diakrytycznych (ęóąśłżźćń), oraz bez zachowania zasad ortografii i interpunkcji.

borys 
Nowicjusz

Model tel.: t630
Wysłany: Nie 21 Sie, 2005   

dzieki boss za rade :] nie uzywam ale opisalem sowj przypadek bo to oznacza ze tamten kabel tez jest zepsuty :]

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi