Forum Sony Ericsson
Forum Sony Ericsson. Największe polskie forum poświęcone telefonom Sony Ericsson.

K(D)7xx - [K700] Zmiana głosu podczas rozmowy.

Dax13 - Nie 03 Lut, 2008
Temat postu: [K700] Zmiana głosu podczas rozmowy.
Witam, czy istnieje jakiś sposób żeby zmienić sobie głos podczas rozmowy? Nie chodzi mi tu o przykładanie telefonu do głośnika bo traci sie wtedy na jakości. Mam K700i, bluetoot i mikrofon do kompa. Może jakiś trik z FMA ? - że mówie przez mikrofon do kompa, program mi zmienia głos i całość przez bluetooth idzie z powrotem do telefonu.
Zayoos - Nie 03 Lut, 2008

Znaczy jak zmienić głos? Żeby przekierować rozmowę z telefonu na komputer poprzez Bluetooth?

Przez samo FMA tego się nie da. Jednakże gdzieś czytałem, że sterowniki WIDCOMM do adapterów Bluetooth mają taką możliwość. Można podobno skonfigurować je tak, aby komputer z słuchawkami i mikrofonem był traktowany przez telefon jako przezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Nie pamiętam, czy na naszym forum było już to omawiane.

Boss - Pon 04 Lut, 2008

Nie przypominam sobie aby poruszano taki problem. Ja tak ustawiłem u siebie WIDCOMM-a aby był rozpoznawany jako zestaw HF. Minusem tego było to, iż telefon w ogóle nie dzwonił. Połączenie było odbierane natychmiastowo. Mam laptopa z wbudowanymi głośnikami i mikrofonem (jak większość) i można było prowadzić rozmowę. Pozostaje tylko kwestia programu do zmiany głosu. No tego nie robiłem, i nie próbowałem. Potrzebna by była jakaś dodatkowa zewnętrzna aplikacja.
Zayoos - Pon 04 Lut, 2008

Boss, o jakiej jeszcze "zmianie głosu" mówisz? Sądziłem, że ta "zmiana" to zwyczajnie przekierowanie głosu na komputer.

A jeśli ktoś chciałby wykorzytać jeszcze np. FMA, to jest pewna możliwość, jaką także proponowali autorzy programów - łączenie telefonu z komputerem poprzez kabel i wykorzystanie BT i sterowników WIDCOMM tylko do połączenia głosowego. Wtedy można zarządzać telefonem i odbierać za pomocą programu połączenia, które będą przekierowywane na komputer przez BT.

Boss - Pon 04 Lut, 2008

No ja rozumiem zapytanie twórcy tematu w ten sposób, iż chce sobie zmienić głos w trakcie rozmowy, aby druga osoba go np nie poznała. Czyli jakiś sposób na modulację dźwięku. Jeżeli chodzi o samo zrobienie z kompa zestawu HF to WIDCOMM ma to w opcjach.
Dax13 - Pon 04 Lut, 2008
Temat postu: Re
Właśnie o to mi chodzi mógł by mi ktoś opisać jak podłączyć komputer jako zestaw HF przez ten właśnie program bo podłączyłem przez Bluetooth ale dźwięk jest w telefonie a nie w głośnikach
Boss - Wto 05 Lut, 2008

Po uruchomieniu BT tak w telefonie jak i w komputerze klikasz prawym klawiszem myszy na ikone BT koło zegara. Z menu WIDCOMM-a wybierasz "Dodaj Urządzenie Bluetooth". Zaznaczasz w wynikach wyszukiwania swój telefon, a z wyboru usług wybierasz wszystkie które są ci potrzebne niezapominając o "HS Voice Gateway". Teraz zawsze po włączeniu BT w telefonie a następnie w komputerze telefon zgłasza podłączenie zestawu HF. Od tej chwili każde połączenie przychodzące będzie odbierane automatycznie. Niestety nie usłyszysz żadnego dzwonka w telefonie czy komputerze. Jest odbierane natychmiastowo. Nie wiem czy da się to zmienić, bo się nie zagłębiałem w tę opcję. Wybranie numeru i rozpoczęcie połączenia przy pomocy telefonu również będzie z wykorzystaniem zestawu HF czyli w tym wypadku komputera.

Podany opis działa na D750. Nie wiem czy zadziała na K700 bo go nie mam.

Dax13 - Sro 06 Lut, 2008
Temat postu: Dzięki
Dzięki wielkie za odpowiedź, tylko mam taki problem że gdy się łączę jako zestaw HF w telefonie podczas wybierania numeru pisze czy odebrać w telefonie więc klikam nie i ani w głośnikach ani w telefonie nie słychać sygnału.
Czy spotkałeś się może z czymś takim ??

Boss - Pią 08 Lut, 2008

Powiem ci, że nie eksperymentowałem z tym za bardzo, bo dla mnie jest to strasznie niewygodne i niefunkcjonalne. Na co dzień używam standardowego zestawu HF dołączonego z telefonem, lub słuchawek stereo BT z Motoroli.